Rozważasz transport do Włoch? Nic dziwnego! To jeden z najważniejszych krajów europejskich, wyróżniający się ogromnym, a także bardzo chłonnym rynkiem. Transport na Włochy odkrywa wiele nowych możliwości – pod warunkiem że zostanie odpowiednio zaplanowany i zorganizowany. Powierz to zadanie specjalistom z wieloletnim doświadczeniem w branży. Silvan Logistics od 2005 roku z powodzeniem realizuje najbardziej zaawansowane przedsięwzięcia logistyczne w Europie i nie tylko. Zapraszamy do współpracy!

transport Włochy - Polska

Skontaktuj się

Szukasz wsparcia dla swojej firmy? Skontaktuj się z nami a pomożemy ci w rozwoju twojej firmy.

Jakie zalety ma transport międzynarodowy Włochy?

Niewątpliwie Włochy są jednym z państw stanowiących gospodarczą potęgę (wraz z Niemcami, Francją czy Wielką Brytanią). Rozbudowane gałęzie przemysłu umożliwiają szybki rozwój technologiczny, dlatego produkty włoskiego pochodzenia uchodzą za jakościowe i cieszą się dużym powodzeniem wśród Europejczyków. Do tego dochodzi niezwykle rozwinięta infrastruktura drogowa, dająca duże możliwości przewozu towarów.

Stosunki gospodarcze i handlowe na linii Polska – Włochy są bardzo intensywne. Państwo to stało się jednym z najważniejszych partnerów Polski w UE. W naszym kraju działa ponad 2,5 tys. włoskich firm, a dodatkowo wielu przedsiębiorców indywidualnych. Nie można zapomnieć także o tym, że produkty rodzimego pochodzenia od lat podbijają serca tamtejszych mieszkańców. To wszystko stwarza optymalne warunki do wspólnej wymiany handlowej. Dlatego postaw na sprawdzony transport Włochy realizowany przez Silvan Logistics. Docieramy wszędzie, gdzie tego potrzebujesz, zarówno do miast znajdujących się na północy, jak i na południu kraju.

transport do Włoch
Włochy transport

Włochy transport – jakie rozwiązanie jest optymalne?

Włochy znane są z ciepłego klimatu i pięknych, malowniczych tras. Jednak tamtejsze drogi służą nie tylko turystyce – wykorzystywane są także w szeroko rozumianych celach transportowych. We Włoszech znajduje się prawie 6 400 km autostrad i 288 000 km dróg krajowych. Zasady poruszania się po nich są dokładnie takie same, jak w Polsce – przy wjeździe na autostradę wystarczy pobrać bilet, a podczas wyjazdu uiścić opłatę za przejechany odcinek drogi. Warto dodać, że wysokość opłaty zależy od rodzaju pojazdu.

Drogowy transport towarów Włochy

Ze względu na dobrze rozwiniętą sieć dróg krajowych, lokalnych i autostrad, świetnie sprawdza się transport drogowy do Włoch. Realizujemy zarówno przewozy LTL (transport drobnicowy Włochy – Polska), jak i FTL (usługi całopojazdowe). Dbamy o wszystkie detale, a nowoczesna i rozbudowana flota pojazdów pozwala nam przewozić ładunki różnego typu.

Warto zauważyć, że transport do Włoch realizowany jest w sposób prostszy niż przewozy pozaunijne. Przynależność obu państw do UE znacząco ułatwia kwestie formalne (m.in. brak odpraw celnych). Zarówno transport z Włoch, jak i w odwrotnym kierunku jest naprawdę pożądany – to niewątpliwie ważny punkt handlowy na mapie świata.

Włochy transport kolejowy – w naszej ofercie znajdziesz również: spedycja kolejowa.

Transport chłodniczy Włochy

Transport Włochy w dużej części opiera się na przewozie artykułów spożywczych. Właśnie dlatego zdecydowanie warto wybrać profesjonalny transport chłodniczy. Od lat specjalizujemy się w tym sektorze, oferując kompleksowe rozwiązania dla przemysłu spożywczego. Posiadamy pojazdy wyposażone w chłodnie i termo rejestratory oraz wszelkie pozwolenia na transport żywności w warunkach temperatury kontrolowanej. 

Koniecznie sprawdź również:

Transport z Włoch do Polski (import Włochy)

Transport z Włoch do Polski obejmuje głównie:

 • produkty spożywcze;
 • wyroby chemiczne;
 • wyroby farmaceutyczne;
 • meble i artykuły wyposażenia wnętrz;
 • odzież i akcesoria;
 • części do samochodów;
 • kosmetyki i perfumy;
 • metale i produkty metalurgiczne.

Warto dodać, że Włochy są w czołówce, jeśli chodzi o wartość eksportu makaronu do naszego kraju (ok. 40 proc. udział w polskim rynku).

Transport z Polski do Włoch (eksport do Włoch)

Export do Włoch obejmuje głównie:

 • artykuły spożywcze;
 • wyroby tytoniowe;
 • maszyny i samochody;
 • artykuły rolne;
 • wyroby włókiennicze;
 • urządzenia optyczne i elektroniczne;
 • urządzenia mechaniczne i części do silników.

Spedycja Włochy

Transport Włochy to nie wszystko. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie – opracujemy dla Ciebie optymalną trasę, załatwimy wszelkie kwestie formalne, zajmiemy się również przeładunkiem lub magazynowaniem towaru. Poznaj naszą pełną ofertę i dołącz do grona zadowolonych klientów. 

Transport do Włoch cena

Transport z Włoch do Polski oraz z Polski do Włoch realizujemy z dbałością o zadowolenie naszych klientów. Wyróżnia nas terminowość oraz najwyższa jakość świadczonych usług. Ostateczny koszt zlecenia zależy od wielu czynników, między innymi: długości trasy, ilości oraz wielkości ładunku, miejsc załadunku i rozładunku, a także usług dodatkowych. Cena obejmuje profesjonalne doradztwo, kompleksową obsługę oraz sprawną realizację zadania przez doświadczonych kierowców.

Transport międzynarodowy Włochy – Polska i Polska – Włochy

Wymiana handlowa z Włochami jest bardzo intensywna, dlatego postaw na sprawdzonego partnera! Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zapewniamy kompleksową obsługę oraz gwarantujemy spełnienie wszelkich wymogów formalnych. Transport Włochy – nie czekaj i zadzwoń już dziś!

Co to jest logistyka?

Skontaktuj się

Szukasz wsparcia dla swojej firmy? Skontaktuj się z nami a pomożemy ci w rozwoju twojej firmy.

Aplikuj do oferty pracy

  Wyślij swoje CV

   Nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia funkcjonalności, wygody i prowadzenia statystyk. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności
   Akceptuję