Rozwój węgierskiej gospodarki nabiera na znaczeniu, co pozwala umocnić pozycję tego państwa na mapie Europy. Z przyjaznych stosunków na linii Polska – Węgry korzysta wiele rodzimych firm. Potwierdza to wciąż rosnąca wartość eksportu oraz importu towarów o różnej specyfice. Zdecyduj się na ekspansję na tamtejszym rynku! Pomoże Ci w tym realizowany przez nas niezawodny i szybki transport Węgry! Od lat świadczymy profesjonalne usługi spedycyjne i transportowe z użyciem nowoczesnej floty pojazdów. Zadzwoń i dowiedz się więcej!

transport Węgry

Skontaktuj się

Szukasz wsparcia dla swojej firmy? Skontaktuj się z nami a pomożemy ci w rozwoju twojej firmy.

Jakie korzyści daje transport na Węgry?

Węgierski rynek jest rynkiem wschodzącym z gospodarką wolnorynkową. Dzięki sprzyjającym warunkom do upraw, kluczowy sektor gospodarki tego kraju stanowi rolnictwo, uważane za jedno z najbardziej płodnych w Europie. Na Węgrzech świetnie działa także przemysł elektromaszynowy, spożywczy oraz chemiczny (produkcja lekarstw, nawozów oraz tworzyw sztucznych).

Liczne badania pokazują, że współpraca między polskimi a węgierskimi przedsiębiorcami rozwija się naprawdę dobrze. Polskie i węgierskie fabryki otwierają u siebie swoje filie (polskie na Węgrzech oraz węgierskie w Polsce). Dodatkowo kraj ten zapewnia dostęp również do wielu innych rynków zbytu np. niemieckiego, austriackiego czy włoskiego.

transport na Węgry
Transport lądowy Silvan Logistics

Transport Polska – Węgry oraz transport Węgry – Polska

W związku z tym, że na Węgrzech świetnie rozwija się rolnictwo, a dodatkowo odznacza się wysokim poziomem mechanizacji i chemizacji, transport Węgry – Polska obejmuje przede wszystkim żywność, nawozy oraz maszyny rolnicze i urządzenia, a dodatkowo samochody, pojazdy specjalistyczne i węgierskie wina.

Z kolei wśród tamtejszych mieszkańców dużym powodzeniem cieszą się produkty elektryczne i mechaniczne oraz żywność (głównie warzywa i owoce). Transport Węgry – Polska opiera się także na alkoholach, wyrobach z tworzyw sztucznych i podzespołach wykorzystywanych w produkcji aut.

Interesuje Cię transport żywności na Węgry i nie tylko? Sprawdź:

Transport Węgry – powierz to zadanie specjalistom

Wieloletnie doświadczenie i zgromadzona wiedza pozwalają nam realizować najbardziej zaawansowane zadania logistyczne oraz sprawny transport na Węgry. Dzięki zóżnicowanej flocie pojazdów przewozimy ładunki całopojazdowe i drobnicowe, całkowicie dostosowując przestrzeń ładunkową do Twoich indywidualnych potrzeb. Naszym klientom proponujemy optymalne rozwiązania, które pomagają zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Współpraca z węgierskimi przedsiębiorcami w ostatnich latach dynamicznie się rozwija, dlatego tym bardziej warto rozważyć rozpoczęcie wymiany handlowej. Decydując się na współpracę z Silvan Logistics i niezawodny transport Węgry możesz liczyć na elastyczność, a nasz zespół zadba o każdy szczegół realizacji zadania – od załadunku, transportu i bieżącego monitorowania przesyłki, aż po dopełnienie wszelkich formalności związanych z przepływem towarów.

firma spedycyjna Łódź
transport Węgry przepisy

Transport Węgry – przepisy

Węgierski rząd wprowadził obowiązek elektronicznej rejestracji przewozów w systemie BIREG. Po aktualizacji rozporządzenia od 4 lutego 2021 roku obowiązek rejestracji dotyczy tych, którzy realizują przejazdy poza UE na podstawie EKMT lub zezwolenia dwustronnego:

 • transport międzynarodowy pojazdami powyżej 3,5 t;
 • kabotaż na Węgrzech;
 • międzynarodowy przewóz towarów na własny użytek pojazdem powyżej 3,5 t.

Decydując się na współpracę z Silvan Logistics, nie musisz niczym się martwić. To po naszej stronie znajduje się załatwianie formalności oraz wypełnienie wszelkiej dokumentacji związanej z transportem towarów. Chcesz poznać szczegóły? Zapraszamy do kontaktu! 

Sprawdź też realizowany przez nas transport międzynarodowy w relacji:

 • Transport Polska – Czechy;
 • Transport Polska Niemcy;
 • Transport Polska Słowacja;
 • Transport Polska – Austria;
 • Transport Polska – Hiszpania.

Skontaktuj się

Szukasz wsparcia dla swojej firmy? Skontaktuj się z nami a pomożemy ci w rozwoju twojej firmy.

Aplikuj do oferty pracy

  Wyślij swoje CV

   Nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia funkcjonalności, wygody i prowadzenia statystyk. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności
   Akceptuję