Część towarów, ze względu na swoją specyfikę, wymaga transportu w ściśle określonych warunkach. Należy do nich między innymi temperatura kontrolowana. Znamy się na tworzeniu odpowiedniego środowiska dla konkretnych grup produktów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiemy, jak zapewnić im najwyższe standardy bezpieczeństwa, higieny i przechowywania. Nie ryzykuj! Postaw na doświadczoną firmę logistyczną! 

Transport temperatura kontrolowana – na czym polega?

Przewóz w temperaturze kontrolowanej polega na zachowaniu ciągłości założonej pierwotnie temperatury. Dotyczy towarów wymagających szczególnych warunków. Należą do nich: artykuły spożywcze, ale również produkty medyczne, leki, kosmetyki, produkty chemiczne, a nawet elektronika i materiały budowlane. Dlaczego zachowanie optymalnego środowiska jest tak istotne? Ponieważ są to dobra, które w wyniku wahań i przekroczeń temperatury (zarówno minimalnej, jak i maksymalnej) mogą zmienić swoje właściwości i stać się całkowicie niezdatne do dalszego użycia. Ponadto część produktów w wyniku zmiany składu chemicznego może stwarzać zagrożenie dla człowieka i środowiska.

Przewóz towarów w temperaturze kontrolowanej jest niezwykle wymagający. Ładunek może być w transporcie przez wiele dni, a nawet tygodni – w tym czasie niejednokrotnie przekracza różne strefy klimatyczne, dlatego niezbędna jest bieżąca kontrola temperatury towaru na każdym etapie za pomocą specjalistycznych urządzeń.

transport w temperaturze kontrolowanej


Skontaktuj się

Szukasz wsparcia dla swojej firmy albo masz pytania? Skontaktuj się z nami a pomożemy ci w rozwoju twojej firmy.

Jak transportować przesyłki w temperaturze kontrolowanej?

Istotne dla prawidłowego transportu w warunkach temperatury kontrolowanej są: odpowiednie przygotowanie, zaplecze, wyposażenie oraz przystosowana flota pojazdów. Dlatego, aby mieć pewność, że dostawa się powiodła – powierz to zadanie specjalistom. Od lat organizujemy i nadzorujemy przewóz towarów w kontrolowanych temperaturach, w 3 zakresach:

 • +2°C ~ +6°C, 
 • +8°C ~ +12°C, 
 • ambient – bez temperatury.

Naszym atutem jest wyspecjalizowana flota realizująca najbardziej zaawansowane przedsięwzięcia logistyczne. Posiadamy między innymi zestawy chłodnicze oraz samochody typu bus i solo wyposażone w agregaty chłodnicze. Nasze środki transportu posiadają niezbędne dopuszczenia, a chłodnie zostały wyposażone w termorejestratory pozwalające na bieżąco monitorować temperaturę produktów. Przewozimy towary chłodzone, specjalistyczne, niebezpieczne oraz wrażliwe – skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się więcej.


Transport produktów spożywczych

Transport w kontrolowanej temperaturze dotyczy także artykułów spożywczych. Nabiał, warzywa, owoce, mięsa, ryby – to produkty o krótkiej dacie przydatności, szczególnie narażone na zepsucie. Dlatego podczas ich przewozu należy przestrzegać restrykcyjnych wymagań. Tym, co decyduje o ostatecznej jakości realizowanego transportu, jest prawidłowe ustalenie konkretnych parametrów. Od nich zależy cały proces organizacyjny i wdrożenie określonych procedur. Dlatego powierz swój ładunek ekspertom.

Jesteśmy firmą wieloletnim doświadczeniem w branży, specjalizującą się w transporcie artykułów spożywczych, wymagających temperatury kontrolowanej. Jako jedni z nielicznych oferujemy kompleksowe rozwiązania dla tego właśnie przemysłu. Wybierz usługę dopasowaną do swoich potrzeb. Sprawdź:


Transport towarów w temperaturze kontrolowanej to nie wszystko

W naszej ofercie znajdziesz szeroki zakres usług w tym również magazynowanie towarów w warunkach temperatury kontrolowanej. W naszych magazynach składujemy artykuły spożywcze i towary neutralne, zgodnie z obowiązującymi normami. Co ważne, towar nie oddziałuje na siebie wzajemnie. Możesz wybrać:

 • magazynowanie krótko i długoterminowe;
 • przeładunki, cross-docking, przekładanie i kompletację;
 • etykietowanie, co-packing i rozładunki kontenerów.

Podczas przewozu ładunków w temperaturze kontrolowanej ogromne znaczenie ma logistyka. Odpowiednio zaplanowana, powinna zapewniać efektywny transport, możliwie najkrótszymi trasami bez konieczności częstego zatrzymywania się. Jako specjaliści w branży TSL w Polsce, gwarantujemy najwyższe standardy i jakość usług. Posiadamy liczne certyfikaty z zakresu bezpieczeństwa przewożonej i przechowywanej żywności, także ekologicznej. Jeżeli szukasz specjalistycznych rozwiązań i profesjonalnego doradztwa, to jesteś w dobrym miejscu. Chcesz poznać szczegóły współpracy? Zapraszamy do kontaktu!


Skontaktuj się

Szukasz wsparcia dla swojej firmy albo masz pytania? Skontaktuj się z nami a pomożemy ci w rozwoju twojej firmy.

Aplikuj do oferty pracy

  Wyślij swoje CV

   Nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia funkcjonalności, wygody i prowadzenia statystyk. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności
   Akceptuję