Egzotyczne, a zarazem jakościowe towary cieszą się w Polsce sporą popularnością. Z tego względu korzystna wydaje się współpraca z tureckimi firmami. Transport do Turcji z roku na rok działa coraz sprawniej, a dystans dzielący oba kraje przestał być problemem. Według danych gov.pl kraj ten jest głównym partnerem Polski z obszaru Bliskiego Wschodu. Planujesz ekspansję w tamtym kierunku? Z naszą pomocą będzie ona przebiegać w sposób prawidłowy. Transport Turcja to jedna z realizowanych przez nas usług – dowiedz się więcej!

transport turcja

Skontaktuj się

Szukasz wsparcia dla swojej firmy? Skontaktuj się z nami a pomożemy ci w rozwoju twojej firmy.

Czy warto inwestować w transport Turcja – Polska?

Turcja leży na dwóch kontynentach, z czego 97 proc. jej terytorium znajduje się w Azji, a jedynie 3 proc. w Europie. Złożoność tamtejszej gospodarki stanowi świetne źródło wymiany handlowej, o czym przekonuje się coraz więcej przedsiębiorców. Doskonale funkcjonuje tam rolnictwo – Turcja jest jednym z pięciu największych producentów między innymi pomidorów, arbuzów, jabłek, winogron, soczewicy, bawełny czy cebuli. Posiada także znaczne zasoby surowców mineralnych, zwłaszcza rud metali (żelaza, chromu, cynku i ołowiu).

Sprawdź też: transport owoców

Import z Turcji

Co importować z Turcji? Import z Turcji dotyczy głównie pojazdów samochodowych oraz ich podzespołów, oraz maszyn i urządzeń elektrycznych. Warto także wspomnieć o branży odzieżowej i przemyśle włókienniczym – słynne tureckie elementy garderoby uchodzą za produkty świetnej jakości, dlatego ich import także ma miejsce regularnie. Ponadto sprowadzane są owoce i orientalne przyprawy.

Eksport Turcja

Wymiana handlowa odbywa się także w drugą stronę. Eksport do Turcji obejmuje produkty farmaceutyczne i chemiczne, surowce naturalne, metale i wyroby z tworzyw sztucznych czy wyroby z branży elektronicznej.

Transport z Turcji do Polski / transport do Turcji

Położenie Turcji umożliwia korzystanie z wielu form transportu: drogowego, morskiego, kolejowego oraz lotniczego. Zwykle o wyborze korzystnej opcji decydują czas oraz cena przewozu. Skontaktuj się z nami, przedstaw nam swoje oczekiwania, a dobierzemy dla Ciebie optymalny rodzaj transportu.

transport z turcji do polski

Transport drogowy

Sieć dróg w Turcji prowadzi przez liczne wypiętrzenia, góry i kotliny, jednak sama ich nawierzchnia jest bardzo dobra, dzięki czemu podróżowanie po kraju i transport ładunków nie stanowi większego problemu. Dzięki dobrze rozwiniętym drogom i autostradom docieramy do niemalże każdego miasta.

Korzystanie z autostrad i niektórych dróg ekspresowych w Turcji jest płatne. Opłaty można regulować w systemie elektronicznym HGS. Wszystkie formalności związane z eksportem oraz importem leżą jednak po naszej stronie. Zajmujemy się wypełnianiem dokumentacji przewozowej, opłatami celnymi, a także ubezpieczeniem ładunku na życzenie klienta.

Oferujemy transport ciężarowy w większości kierunków, także do Turcji. Wyróżnia nas nowoczesna i rozbudowana flota pojazdów, która pozwala przewozić różnego rodzaju towary. Zatrudniamy wykwalifikowanych kierowców i spedytorów doskonale obeznanych z transportem i spedycją do Turcji (także w przepisach drogowych). To minimalizuje ryzyko opóźnień lub innych ewentualnych problemów z dostawą.


Polska – Turcja transport morski

Transport kolejowy Turcja

Transport z Turcji / do Turcji drogą powietrzną

.

transport morski
transport kolejowy
transport lotniczy

Transport morski do Turcji jest najbardziej opłacalny w przypadku dużych ładunków. To korzystne cenowo rozwiązanie, jednak nie zapewnia bezpośredniego połączenia z Polską.

Transport kolejowy do Turcji jest nieco droższy niż transport morski, jednak zdecydowanie szybszy. Rozbudowane połączenia kolejowe między Turcją a Europą przebiegają przez Bułgarię, Rumunię, Węgry, Austrię, Włochy oraz Niemcy.

Planujesz przewieźć wartościowy towar lub niewielki ładunek. Transport lotniczy będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Jest to najdroższa opcja, ale przy tym najszybsza.


Transport do Turcji – wymagania

Import z Turcji czy też eksport do Turcji wymaga znajomości obowiązujących przepisów. Wymiana handlowa z krajami spoza Unii Europejskiej potrafi być niezwykle opłacalna, jednak wszelkie zaniedbania mogą skutkować dotkliwymi stratami finansowymi. Nie warto więc ryzykować i transport do Turcji powierzyć specjalistom z doświadczeniem w branży. 

Cło z Turcji – mimo że Turcja nie należy do UE, jest częścią unii celnej UE, a więc w większości przypadków importerzy nie muszą płacić cła. Nie dotyczy to jednak niektórych wyrobów z węgla lub stali czy produktów rolnych. Eksperci z Silvan Logistics posiadają odpowiednią wiedzę, dlatego dopilnują wszelkich formalności za Ciebie, dzięki czemu nie zostaniesz zmuszony do uiszczania dodatkowych opłat.

transport turcja wymagania
transport turcja polska ceny

Transport Turcja – Polska cena

Transport z Turcji do Polski cena – ile wynosi? Koszt usługi uzależniony jest od wielu czynników, dlatego trudno podać konkretną kwotę. Składają się na nią:

 • rodzaj środka transportu;
 • wielkość ładunku;
 • czas załadunku i rozładunku;
 • formalności;
 • dodatkowe usługi.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów – zapraszamy do kontaktu.

Spedycja Turcja

Dzięki doświadczeniu w spedycji międzynarodowej jesteśmy w stanie zaproponować Ci optymalne rozwiązanie. Zróżnicowana flota umożliwia dobór przestrzeni ładunkowej pod ściśle określony ładunek. Dodatkowo oferujemy stałe monitorowanie przesyłki i szybki czas realizacji. Świadczymy kompleksowe usługi:

 • profesjonalne doradztwo;
 • dobór środka transportu;
 • załadunki, rozładunki, przeładunki;
 • wypełnienie formalności;
 • transport towarów;
 • magazynowanie.

Realizujemy transport międzynarodowy także w innych kierunkach:

spedycja Turcja

Skontaktuj się

Szukasz wsparcia dla swojej firmy? Skontaktuj się z nami a pomożemy ci w rozwoju twojej firmy.

Aplikuj do oferty pracy

  Wyślij swoje CV

   Nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia funkcjonalności, wygody i prowadzenia statystyk. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności
   Akceptuję