Transport do Szwajcarii jest jednym z często obieranych kierunków. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży logistycznej w niezawodny sposób realizujemy dostawy międzynarodowe. Pozwala nam na to nowoczesna i różnorodna flota pojazdów dostosowana do każdego rodzaju towarów. Transport międzynarodowy Szwajcaria – wybierz zaufanego przewoźnika i dołącz do grona zadowolonych klientów już dziś!

transport Szwajcaria

Skontaktuj się

Szukasz wsparcia dla swojej firmy? Skontaktuj się z nami a pomożemy ci w rozwoju twojej firmy.

transport Szwajcaria - Polska

Transport Szwajcaria – Polska

Szwajcaria jest jednym z krajów alpejskich. Graniczy z Niemcami, Austrią, Liechtensteinem, Włochami i Francją. To państwo słynące z przedsiębiorczości oraz wysokiej jakości wytwarzanych produktów. Należy do najlepiej rozwiniętych i najbogatszych państw na świecie, gdzie doskonale funkcjonuje wyspecjalizowany przemysł (elektromaszynowy, chemiczny, spożywczy), rolnictwo, a także turystyka. Tradycyjnie ogromną rolę odgrywa branża zegarmistrzowska i jubilerska oraz produkcja leków, serów czy czekolady.

Przewóz towarów do Szwajcarii to nie lada wyzwanie, ponieważ kraj ten nie jest członkiem Unii Europejskiej i nie należy też do Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dlatego zarówno export do Szwajcarii, jak i import Szwajcaria wymaga specjalistycznej wiedzy, a więc najlepiej zlecić te zadania profesjonalnej firmie logistycznej, która oferuje kompleksowe usługi. 

Szwajcaria transport – czy warto?

Pomimo ogromnej konkurencji występującej na tamtejszym rynku, mieszkańcy tego państwa upodobali sobie kilka rodzajów produktów, które są regularnie dostarczane z Polski. Szwajcaria wymianę dóbr z innymi krajami, w tym także z Polską, prowadzi w sposób płynny. Kolejnym atutem współpracy handlowej na linii Polska – Szwajcaria jest stosunkowo niewielka odległość między tymi krajami. Dodatkowo gospodarcza i polityczna stabilność, przejrzysty system prawny, rozbudowana infrastruktura czy wydajny rynek kapitałowy sprawiają, że zdecydowanie warto rozważyć współpracę z tym państwem. 

Transport ciężarowy Szwajcaria

Choć transport ciężarowy po górzystym terenie bywa niełatwy, to wieloletnie doświadczenie w realizacji tego typu zleceń pozwala nam sprawnie i bezpiecznie dowieźć ładunki do miejsca docelowego.

Dodatkowo oferujemy:

Organizując transport do Szwajcarii zwracamy uwagę na wszelkie kwestie prawne. Ponieważ to państwo federacyjne, obowiązkowe jest dokonanie odprawy celnej przed przekroczeniem granicy, a dodatkowo zachowanie odpowiedniego tonażu. Eksport towarów do Szwajcarii wymaga znajomości wielu procedur, którymi w całości zajmie się nasz doświadczony zespół.

Eksport do Szwajcarii – procedura

Planując transport do Szwajcarii, należy brać pod uwagę panującą tam odmienną politykę transportową. Liczne ograniczenia dla przewozów drogowych wiążą się z ochroną Alp Szwajcarskich przed negatywnymi skutkami tranzytu drogowego. Warto jednak zauważyć, że choć Szwajcaria nie należy do Unii Europejskiej, to jej liczne związki ze Wspólnotą pozwalają na mniej skomplikowany przepływ towarów, który jest uregulowany licznymi zawieranymi umowami.

transport ciężarowy Szwajcaria

Jak wygląda eksport Szwajcaria?

 • Eksport do Szwajcarii dokumenty – podczas odprawy celnej wymagane są trzy egzemplarze faktur firmy eksportującej towar oraz świadectwo pochodzenia towaru.
 • Eksport do Szwajcarii cło – zasadniczo transport towarów z Polski do Szwajcarii nie podlega cłu, chyba że chodzi o produkty mleczne, mięsne, tytoniowe czy alkoholowe.
 • Transport do Szwajcarii a VAT – przewóz towarów z Polski do Szwajcarii podlega szwajcarskiemu podatkowi VAT, czyli 7,7 proc. podstawy wymiaru podatku.

Eksport Szwajcaria

W rezultacie członkostwa Polski w Unii Europejskiej, wzrosła konkurencyjność naszych produktów na tamtejszym rynku, natomiast czas odpraw celnych i związane z tym formalności uległy zmniejszeniu. Do najczęściej eksportowanych towarów należą maszyny i urządzenia mechaniczne, elektryczne oraz ich części, artykuły przemysłowe, a także środki transportu.

Szwajcaria Import – import ze Szwajcarii do Polski

Transport ze Szwajcarii do Polski obejmuje głównie maszyny i urządzenia, produkty przemysłu chemicznego oraz przyrządy i aparaturę.

Spedycja Szwajcaria

Od ponad 17 lat świadczymy usługi spedycyjne i transportowe. Realizujemy zarówno spedycję krajową, jak i spedycję międzynarodową. Wyróżnia nas doświadczenie, wiedza oraz rozbudowana flota pojazdów. Działamy kompleksowo, oferując dobór odpowiedniego środka transportu, załadunki, magazynowanie, wypełnienie wszelkich formalności związanych z transportem, a także rozładunki w miejscu docelowym. Postaw na zaufanego partnera biznesowego.

Transport Polska – Szwajcaria cennik

Zastanawiasz się, ile kosztuje transport do Szwajcarii i ze Szwajcarii? Na koszt usługi składa się wiele czynników, między innymi:

 • środek transportu;
 • ilość i wielkość towaru;
 • dzień załadunku i rozładunku;
 • liczba kilometrów do pokonania;
 • usługi dodatkowe (ubezpieczenie, odprawa celna).

Skontaktuj się z nami, przedstaw nam swoje potrzeby, a wspólnie znajdziemy optymalne rozwiązanie i sporządzimy kosztorys.

spedycja Szwajcaria

Firma transportowa Szwajcaria

Jesteśmy jednym z najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w branży TSL w Polsce. Naszym klientom oferujemy kompleksowe rozwiązania logistyczne w tym:

Transport Szwajcaria – jesteś zainteresowany? Zadzwoń lub napisz do nas za pomocą formularza kontaktowego!

Skontaktuj się

Szukasz wsparcia dla swojej firmy? Skontaktuj się z nami a pomożemy ci w rozwoju twojej firmy.

Aplikuj do oferty pracy

  Wyślij swoje CV

   Nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia funkcjonalności, wygody i prowadzenia statystyk. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności
   Akceptuję