Kraje skandynawskie cieszą się sporym zainteresowaniem wśród eksporterów – Szwecja, Dania czy Norwegia są często wybieranymi kierunkami. Jednak transport do Norwegii jest bardziej skomplikowany niż w przypadku innych państw, ponieważ obowiązują nieco inne zasady. Tym bardziej korzystanie z doświadczonej firmy logistycznej to podstawa. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w spedycji międzynarodowej doskonale wiemy, jak dopełnić wszelkich formalności, nie dopuścić do opóźnień i ograniczyć dodatkowe koszty. Bez problemu realizujemy terminowe i bezpieczne przewozy do Norwegii. Poznaj naszą ofertę!

transport Norwegia

Skontaktuj się

Szukasz wsparcia dla swojej firmy? Skontaktuj się z nami a pomożemy ci w rozwoju twojej firmy.
transport Polska Norwegia

Transport Polska – Norwegia / transport Norwegia – Polska

Norweska gospodarka od lat cieszy się stabilnością. Kluczowymi surowcami mineralnymi w tym kraju są: ropa naftowa, rudy żelaza, miedzi, tytanu czy niklu. Silnie rozwinięty jest również przemysł elektrochemiczny, energetyczny, a także rybołówstwo, rolnictwo i leśnictwo. Norwegia ma bardzo dobry wizerunek na arenie międzynarodowej, postrzegana jest jako państwo godne naśladowania szczególnie w kwestii ochrony środowiska, elektromobilności czy jakości życia. 

W ciągu kilku ostatnich lat współpraca między Polską a Norwegią stanowczo się wzmocniła. Stanowi ona strategiczny element polityki zagranicznej obu państw, dlatego tym bardziej warto rozszerzyć swoją działalność na tamtejsze rynki. Kupno lub sprzedaż towarów do Norwegii są przez przedsiębiorców chętnie wybieraną opcją. Dołącz do ich grona i skorzystaj z profesjonalnego wsparcia w tym zakresie.

Profesjonalna firma transportowa Norwegia

Oferujemy transport z Polski do Norwegii oraz transport z Norwegii do Polski. Posiadamy niezbędne uprawnienia do realizacji tego typu usług oraz dysponujemy taborem dostosowanym do warunków klimatycznych krajów skandynawskich. Nasi klienci mogą liczyć na pełne wsparcie w zakresie organizacji przewozu, doboru środka transportu, a także przygotowania niezbędnej dokumentacji. Na naszą korzyść przemawiają:

 • dbałość o najwyższe standardy;
 • bezpieczeństwo przewożonych towarów;
 • nowoczesny sprzęt i flota pojazdów;
 • doświadczona kadra;
 • szybkość realizacji zleceń;
 • stały kontakt z klientem;
 • indywidualne podejście.

Norwegia transport – szerokie możliwości

Transport towarów do Norwegii warto dopasować do rodzaju ładunku, który chcesz przewieźć. Nasz zespół tworzy grono specjalistów, którzy precyzyjnie dobiorą odpowiednie rozwiązanie. Jedną z najczęściej wybieranych form na trasach do Norwegii jest całopojazdowy transport towarów. Polega on na wynajęciu całego samochodu o określonej ładowności, co daje dużą elastyczność. Możesz w całości wykorzystać przestrzeń naczepy zgodnie ze swoimi potrzebami. Ponadto transport całopojazdowy daje całkowitą kontrolę towarów, ogranicza ryzyko pomyłek w dostawie oraz pozwala uniknąć opóźnień i uszkodzeń, które mogą pojawić się w sortowniach.

Co w sytuacji, gdy posiadasz mniejszą ilość towarów? Korzystnym rozwiązaniem okaże się przewóz drobnicowy. Obejmuje on ładunki od różnych dostawców połączone w ramach jednego transportu wyruszającego z określonego regionu (np. przewozy do Norwegii z Rzeszowa). W ten sposób dostarcza się je do centrów dystrybucji, gdzie zostają rozdzielone i mniejszymi samochodami wyruszają do miejsca docelowego.

Transport ciężarowy Norwegia

Jesteśmy jednym z liderów branży TSL w Polsce. Dysponujemy nowoczesną i niezawodną flotą pojazdów, co przekłada się na konkurencyjne stawki i terminowe dostarczenie towarów do miejsca docelowego. Tworzymy zespół wykwalifikowanych specjalistów, na których spoczywa odpowiedzialność za szybkie i sprawnie wypełnienie wszelkich formalności związanych z przewozem.

Silvan Logistics organizuje transporty całopojazdowe i częściowe zarówno w eksporcie, jak i w imporcie. Doświadczeni pracownicy służą pomocą na każdym etapie realizacji zlecenia – udzielają porad i wskazówek. Przewóz rzeczy do Norwegii wymaga wnikliwej analizy procesu logistycznego, odpowiedniego planowania i organizacji. Zarówno import Norwegia, jak i eksport Norwegia muszą być realizowane z uwzględnieniem przepisów prawa transportowego i prawa międzynarodowego. Dlatego powierz to zadanie specjalistom!

Usługi transportowe do Niemiec

Norwegia eksport – co opłaca się sprzedawać?

Zastanawiasz się, jakie produkty cieszą się zainteresowaniem na norweskim rynku? Eksport towarów do Norwegii jest naprawdę opłacalny, gdy chcesz przewieźć:

 • Warzywa i owoce – norweskie zbiory są niewystarczające, dlatego Skandynawowie chętnie importują warzywa i owoce z innych krajów. Zobacz, jak wygląda realizowany przez nas transport artykułów spożywczych!
 • Artykuły budowlane – export do Norwegii często obejmuje sklejki, szkło, płyty wiórowe czy fornir. Zainteresowaniem  cieszą się także okna drzwi i konstrukcje metalowe.
 • Artykuły przemysłu ciężkiego – szansę wejścia na norweski rynek mają firmy produkujące części do maszyn budowlanych, samochodów i motorów. 

Eksport do Norwegii jakie dokumenty? Musisz pamiętać, że Norwegia nie jest krajem członkowskim UE, a więc przepisy w ramach UE nie obowiązują, gdy chcesz przewozić towary do Norwegii. Jednak dzięki EOG (Europejski Obszar Gospodarczy) Polska i Norwegia znajdują się w strefie wolnego handlu. Warto pamiętać, że nie obejmuje ona produktów rolno-spożywczych oraz rybnych. Podobnie, jak zwierzęta, rośliny czy kosmetyki są one objęte szczegółowymi procedurami importowymi.

Przewozy Norwegia wiążą się z rejestracją jako eksporter w systemie EOR (Wspólnotowym Systemie Rejestracji i Identyfikacji Podmiotów Gospodarczych). EOR nadaje specjalny numer, który jest niezbędny do przeprowadzania czynności celnych, ponieważ odprawa celna to kolejny element kluczowy, aby przewieźć towary z Polski do Norwegii.

Sprzedaż towarów do Norwegii a VAT

Eksport do Norwegii VAT to temat interesujący wielu eksporterów. Jeżeli wartość dóbr przywożonych z Polski nie przekracza konkretnych kwot, a towary przeznaczone są na użytek własny – jesteś zwolniony z opłaty celnej oraz VAT-u. Jednak, gdy planujesz regularne przewozy do Norwegii – konieczne jest nie tylko wystawienie faktur VAT, ale również wypełnienie dokumentów wywozowych SAD.

Podsumowując, jeśli panujesz eksport do Norwegii, musisz:

 • zaopatrzyć firmę w fakturę z zerową stawką VAT;
 • zgłosić zamiar wywozu towaru do Urzędu Celnego;
 • zgłosić fakt wwiezienia towaru na norweskiej granicy;
 • zarejestrować działalność w Centralnym Rejestrze Koordynacyjnym dla Podmiotów Prawnych;
 • zarejestrować import w bazie Matylda.

Brzmi skomplikowanie? Nasi specjaliści zrobią to za Ciebie! Zajmujemy się wszelkimi formalnościami związanymi z wywozem towaru poza granice Unii Europejskiej. 

eksport do Norwegii a VAT

Import towarów z Norwegii do Polski

Polska jest pierwszym importerem łososia norweskiego w Europie, ale import z Norwegii obejmuje również żywe zwierzęta i produkty zwierzęcego pochodzenia, wyroby szlachetne i wyroby ze stali szlachetnej oraz pojazdy, jednostki pływające i urządzenia. Import z Norwegii do Polski poza standardowymi przepisami celnymi, podobnie jak eksport obłożony jest pewnymi wyjątkami (specjalne opłaty i dodatkowe zezwolenia). Są one związane z koniecznością zapłaty podatków – VAT-u, cła oraz zgłoszenia towarów do odprawy celnej.

Import z Norwegii – cło

Choć zdecydowana większość towarów zwolniona jest z cła to tekstylia i produkty rolno-spożywcze zostają objęte specjalnymi taryfami celnymi. Dodatkowe opłaty dotyczą także samochodów używanych, cukru, napojów alkoholowych czy wyrobów tytoniowych.

Spedycja Norwegia

Spedycja do Norwegii to nie tylko transport. Jako specjaliści odpowiadamy za cały proces logistyczny – od doboru odpowiedniego środka transportu, przez wybór optymalnej trasy aż po wypełnienie wszelkich formalności. Transport międzynarodowy Norwegia wymaga rozległej wiedzy na temat spedycji, prawa transportowego oraz przepisów obowiązujących w innych państwach. Oferujemy także  magazynowanie, rozładunki, przeładunki i kompletację towarów w naszych obiektach zlokalizowanych w newralgicznych punktach Polski. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej!

spedycja Norwegia
usługi transportowe Norwegia

Usługi transportowe Norwegia

Przewozy z Norwegii do Polski transportem drogowym możliwe są dzięki rozbudowanej sieci dróg zintegrowanych z siecią europejską. Warto jednak zauważyć, że priorytetem tamtejszego rządu jest zastępowanie transportu drogowego transportem kolejowym, aby zmniejszyć emisje gazów cieplarnianych w kraju. Jako firma stawiająca na nieustanny rozwój, oferujemy także wspomniany transport kolejowy, który uznawany jest za jedno z bardziej ekonomicznych oraz opłacalnych rozwiązań w przypadku dużych odległości.

Inną alternatywą coraz chętniej i mocniej wspieraną przez Norwegów jest transport morski, który także znajdziesz w naszej ofercie. Morski transport w Norwegii organizowany jest wokół pięciu głównych portów połączonych z siecią drogową, co daje naprawdę duże możliwości. Kolejną z dostępnych opcji jest transport lotniczy wyróżniający się głównie ze względu na szybkość i niezawodność.

Transport do Norwegii – ceny

Cennik naszych usług ustalany jest z klientem indywidualnie na podstawie zebranych informacji. Wszelkie kwestie związane ze szczegółami współpracy omawiane są podczas rozmowy ze zleceniodawcą. Kluczowe czynniki, które determinują koszt usługi to: 

 • waga i wymiary ładunku; 
 • wybrany środek transportu;
 • terminy, w których odbędzie się załadunek i rozładunek;
 • dodatkowe czynności (np. magazynowanie, przeładunki);
 • ubezpieczenie towaru;
 • opłaty dodatkowe, które pojawiają się w przypadku transportu do Norwegii.
transport do Norwegii

Polska Norwegia – transport

Norwegia znajduje się w czołówce wysoko rozwijających się krajów Europy Północnej. Dobrobyt, dobrze rozwinięte sektory przemysłu w tym branża usługowa i spedycja – te wszystkie czynnik sprawiają, że potrzeba organizacji przewozu na linii Polska – Norwegia lub Norwegia – Polska jest coraz większa. Dodatkowo Porozumienie o Europejskim Obszarze Gospodarczym pozwala na swobodną wymianę handlową pomiędzy tymi krajami. Poszukujesz sprawdzonej firmy logistycznej? Świetnie trafiłeś! Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferując kompleksowe działania spedycyjne i transport towarów do Norwegii oraz transport z Norwegii.

Od ponad 17 lat specjalizujemy się w transporcie oraz projektach spedycyjnych na terenie Polski i całej Europy. Nasz atut to wyspecjalizowana flota, umiejętność optymalnego planowania tras i nadzór nad łańcuchem dostaw na każdym jego etapie. Zapewniamy najwyższe standardy, działamy zgodnie z aktualnymi regulacjami prawnymi, a w swoich działaniach biznesowych uwzględniamy interesy społeczne i aspekty środowiskowe. Spedycja Norwegia – Polska to nie wszystko! Sprawdź również:

 • Czechy transport;
 • transport Szwecja;
 • transport Holandia;
 • transport Belgia.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu!

Skontaktuj się

Szukasz wsparcia dla swojej firmy? Skontaktuj się z nami a pomożemy ci w rozwoju twojej firmy.

Aplikuj do oferty pracy

  Wyślij swoje CV

   Nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia funkcjonalności, wygody i prowadzenia statystyk. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności
   Akceptuję