Powiązania między krajami są z roku na rok coraz silniejsze. Taka współpraca sprzyja rozwojowi gospodarek i jest źródłem obustronnych korzyści. To wszystko nie byłoby jednak możliwe, gdyby nie silnie rozwinięty sektor usług transportowych i spedycyjnych. Nasi zachodni sąsiedzi zajmują trzecie miejsce w Europie pod względem dróg i autostrad, co czyni je jednym z ważniejszych państw w transporcie drogowym. Chcesz rozwijać swoją firmę? Szukasz nowych rynków zbytu? Wybierz transport na Niemcy i zdobądź przewagę nad konkurencją!

transport do Niemiec

Skontaktuj się

Szukasz wsparcia dla swojej firmy? Skontaktuj się z nami a pomożemy ci w rozwoju twojej firmy.
jakie zalety ma transport do Niemiec

Jakie zalety ma transport / spedycja do Niemiec?

Chcesz wysyłać swoje towary do Niemiec, ale także sprowadzać niemieckie produkty? Nic dziwnego! Niemcy to przede wszystkim atrakcyjny rynek zbytu, a tamtejsze społeczeństwo chętnie sięga po polskie towary. Właśnie dlatego coraz więcej przedsiębiorców wybiera ekspansję na rynek niemiecki. Oczywiście bez niezawodnego transportu szanse na powodzenie są niewielkie, dlatego wybierz kompleksowe usługi transportowe Polska – Niemcy świadczone przez doświadczoną firmę Silvan Logistics. 

Decydując się na transport Polska – Niemcy  lub  transport Niemcy – Polska najkorzystniejszym rozwiązaniem jest spedycja drogowa. Gęsta sieć dróg ekspresowych i autostrad, zarówno w Niemczech, jak i w Polsce sprawia, że ciężarówki przewożące towary szybko docierają w wyznaczone miejsce. Dużą zaletą jest także brak kontroli na przejściu granicznym, co znacząco usprawnia cały proces.

Firma transportowa Polska – Spedycja Niemcy

Od ponad 15 lat zajmujemy się transportem drogowym i realizujemy nawet najbardziej zaawansowane projekty spedycyjne na terenie Polski i całej Europy. Stałe połączenia z większością krajów oraz zgromadzone doświadczenie umożliwiają nam szybkie i niezawodne dostawy całopojazdowe FTL, oraz drobnicowe LTL. Naszym atutem jest wyspecjalizowana flota pojazdów oraz profesjonalny zespół. Posiadamy:

 • zestawy chłodnicze o ładowności do 23 ton;
 • plandeki o ładowności do 24 ton;
 • naczepy standardowe z podwójną podłogą i ścianą działową o ładowności do 22 ton;
 • samochody typu bus i solo wyposażone w agregaty chłodnicze.

Transport z Niemiec do Polski i z Polski do Niemiec to nasza codzienność. Regularnie realizujemy przewozy towarów do największych niemieckich miast: Berlina, Monachium, Dortmundu, Hamburga czy Stuttgartu. Naszą ofertę kierujemy zarówno do mniejszych, jak i większych partnerów biznesowych. Współpracujemy z klientami z niemalże każdej branży. Przykładamy szczególną uwagę do optymalnego planowania tras i stałego nadzoru nad łańcuchem dostaw na każdym jego etapie.

transport Niemcy

Logistyka spedycja Polska Niemcy- profesjonalne podejście

Niemcy stały się jednym z najistotniejszych partnerów dla naszego kraju. Każdego tygodnia przez zachodnią granicę przewożone są ogromne ilości ładunków. Warto więc zadbać o bezpieczny i niezawodny transport towarów Polska – Niemcy. Co zrobić, aby był on naprawdę szybki? W sprawnej obsłudze tras za zachodnią granicę pomoże Ci nasza firma!

Decydując się na współpracę z Silvan Logistics nie musisz martwić się stanem technicznym pojazdów ani wymaganą dokumentacją. Nasz zespół doskonale zna obowiązujące w Niemczech przepisy. Kierowcy rejestrują czas jazdy, ładunek zostaje odpowiednio zabezpieczony, a samochody spełniają dopuszczalne normy emisji spalin, dzięki czemu każdy transport z Polski do Niemiec odbywa się bez żadnych komplikacji. 

firma transportowa Polska Niemcy

Przewóz do Niemiec

Transport do Niemiec z Polski realizowany jest w ściśle określonych warunkach. Ponieważ od lat specjalizujemy się w transporcie żywności wymagającej temperatury kontrolowanej – dysponujemy zestawami chłodniczymi wyposażonymi w termorejstratory. Oferujemy jednak znacznie więcej! Jest to eksport oraz import między innymi: towarów suchych, specjalistycznych czy wrażliwych. Chcesz poznać szczegóły? Zadzwoń i zapytaj naszych specjalistów.

Działamy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i przestrzegamy restrykcyjnych norm. Ubezpieczamy ładunki, organizujemy zezwolenia i tłumaczenia, a także oferujemy pomoc w wypełnieniu niezbędnej dokumentacji.

Transport do Niemiec pod wskazany adres

Nasze usługi realizujemy w systemie door-to-door, czyli od drzwi do drzwi. Co oznacza, że ładunek odbieramy spod drzwi nadawcy i dostarczamy bezpośrednio do drzwi odbiorcy. Dzięki temu Twój towar nie przechodzi przez ręce innych usługodawców, a jeden spedytor cały czas czuwa nad transportem do momentu odbioru przesyłki. Jest to przede wszystkim duża oszczędność czasu i pieniędzy, ponieważ nie musisz szukać poszczególnych wykonawców, a w razie ewentualnych zniszczeń – nie ma problemu z ustaleniem odpowiedzialności za ładunek.

Nasze pojazdy pokonują setki kilometrów, aby dotrzeć wszędzie tam, gdzie wymaga tego klient. Nieduża odległość do naszych sąsiadów sprawia dodatkowo, że w razie potrzeby zrealizujemy Twoje zamówienie – bez względu na to czy będzie to północ, czy południe tego rozległego państwa.

Polska Niemcy transport to nie wszystko!

Transport jest jednym z ważniejszych sektorów branży TSL, ale nie można pominąć także działań logistycznych i spedycyjnych, dzięki którym ładunek jest odpowiednio zabezpieczony, trasa zaplanowana, a wszystkie formalności dopełnione. Korzystając z naszej oferty, wybierasz kompleksową usługę. Doświadczona firma logistyczna to nieoceniony partner biznesowy – przekonaj się sam!

Polska Niemcy transport i magazynowanie

Kluczowym elementem łańcucha dostaw jest także magazynowanie. Nie zawsze czas produkcji pokrywa się z czasem konsumpcji, dlatego czasowe składowanie i przetwarzanie towarów wewnątrz magazynu stanowi podstawę przepływu produktów pomiędzy ogniwami współczesnej gospodarki. Stosowane rozwiązania powinny być możliwie wydajne i ekonomiczne, a zarazem zapewniające optymalne warunki techniczne oraz organizacyjne. Jeśli tego właśnie potrzebujesz, w naszej ofercie znajdziesz:

 • magazynowanie krótko i długoterminowe;
 • przeładunki, cross-docking, przekładanie i kompletacja towaru;
 • etykietowanie, co-packing, rozładunki kontenerów.
Usługi transportowe do Niemiec

Spedycja / Transport do Niemiec – cena

Koszty tego typu transportów zależne są od wielu czynników. Cennik ustalamy z klientem indywidualnie po zapoznaniu się z wagą i wymiarami ładunku oraz terminem dostarczenia konkretnego towaru. Spedycja Polska Niemcy cennik – zapytaj naszego specjalistę!

Usługi transportowe do Niemiec – dlaczego warto wybrać Silvan Logistics?

 • Doskonale znamy polskie oraz niemieckie przepisy transportowe;
 • posiadamy rozbudowaną flotę pojazdów;
 • mamy wieloletnie doświadczenie w organizowaniu transportu do Niemiec;
 • oferujemy konsultacje i wsparcie na każdym poziomie współpracy;
 • jesteśmy elastyczni i wszechstronni zapewniając usługi dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.

Daj znać jakiego wsparcia potrzebujesz, a wspólnie znajdziemy najkorzystniejsze rozwiązanie! Wystarczy, że do nas zadzwonisz lub wypełnisz formularz kontaktowy.

Skontaktuj się

Szukasz wsparcia dla swojej firmy? Skontaktuj się z nami a pomożemy ci w rozwoju twojej firmy.

Aplikuj do oferty pracy

  Wyślij swoje CV

   Nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia funkcjonalności, wygody i prowadzenia statystyk. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności
   Akceptuję