Jednym z najpopularniejszych sposobów przewozu ładunków, cieszącym się uznaniem wśród przedsiębiorców jest transport FTL, czyli transport całopojazdowy. Właśnie dlatego nie mogło go zabraknąć w naszej ofercie! Sprawdź, na czym dokładnie polega? Kto i kiedy powinien z niego skorzystać? I dlaczego warto powierzyć nam jego organizację!

Transport FTL

Skontaktuj się

Szukasz wsparcia dla swojej firmy albo masz pytania? Skontaktuj się z nami a pomożemy ci w rozwoju twojej firmy.
Ładunek FTL

Transport FTL – co to znaczy?

Skrót FTL w transporcie pochodzi od angielskiego Full Truck Load i oznacza transport całopojazdowy lub kompletny. To ładunki zajmujące całą przestrzeń naczepy lub jej zdecydowaną większość. Transport zostaje zarezerwowany przez jednego zleceniodawcę, decydującego o stopniu jego zapełnienia. Klient sam wybiera czy chce wykorzystać całość przestrzeni ładunkowej, czy jedynie jej część – płaci jednak za wynajem całego pojazdu.

Jakie zalety ma transport FTL?

 • Szybki czas realizacji – w przypadku FTL nie ma konieczności zbierania towarów od różnych klientów i dostarczania ich do wielu miejsc. Dzięki jednemu zleceniodawcy ładunek szybko dociera do odbiorcy, ponieważ trasa nie obejmuje punktów pośrednich i dodatkowych rozładunków, co jest koniecznie w transporcie drobnicowym.
 • Minimum formalności – ponieważ pojazd wynajmowany jest przez jednego klienta, liczba formalności do załatwienia zostaje znacząco ograniczona.
 • Możliwość dopasowania optymalnego środka transportu – w zależności od rodzaju towaru, który posiadasz, realizujemy transport morski FTL, kolejowy, lotniczy oraz drogowy. 
 • Bezpieczeństwo – ponieważ ładunek FTL trafia bezpośrednio do miejsca docelowego jest on całkowicie bezpieczny, a ryzyko uszkodzenia zostaje całkowicie zminimalizowane.
 • Większe rozmiary – w sytuacji, gdy cała przestrzeń ładunkowa jest do Twojej dyspozycji, możesz przewozić towary o większych gabarytach i nieregularnych kształtach.
 • Skoncentrowana obsługa klienta – każdy ładunek całopojazdowy jest pod naszą całkowitą kontrolą na każdym etapie łańcucha dostaw, o czym na bieżąco Cię informujemy.
 • Prosty proces logistyczny – ładunek FTL trafia do jednego odbiorcy, a więc cały proces logistyczny jest uproszczony, skrócony i wymaga mniej formalności.
 • Realizacja niestandardowych zleceń np. przewóz substancji niebezpiecznych czy transport w temperaturze kontrolowanej.
FTL w transporcie

Transport FTL i LTL – czym się różnią?

W przeciwieństwie do transportu FTL transport LTL (Less Than Truck Load) to ładunek drobnicowy, a więc taki, który nie zajmuje całej przestrzeni ładunkowej, a jedynie jej mniejszą część. Polega na dzieleniu naczepy przez kilku lub nawet kilkunastu klientów, z czego każdy z nich nie płaci za cały pojazd, a jedynie za miejsce, które zajmuje jego towar.

Dla kogo transport FTL?

FTL w transporcie to rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy, niezależnie od wielkości firmy, które sprawdza się, szczególnie gdy:

 • regularnie wysyłasz duże ilości towarów;
 • przewozisz towary o dużych wartościach, które wymagają specjalnej ochrony;
 • przewozisz produkty spożywcze lub towary wrażliwe;
 • zależy Ci na szybkiej dostawie;
 • chcesz zyskać większą kontrolę nad swoim towarem.
Całopojazdowy
Ładunek całopojazdowy

Transport całopojazdowy międzynarodowy

Jako specjaliści w branży TSL w Polsce oferujemy transport FTL zarówno w kraju, jak i transport całopojazdowy międzynarodowy. Wybierzemy dla Ciebie najlepszy pojazd dopasowany do rozmiaru i wagi Twojego towaru oraz optymalną trasę. Możesz liczyć na pełne wsparcie i profesjonalne doradztwo w trakcie trwania współpracy. Transport międzynarodowy realizujemy w wielu kierunkach, między innymi:

Nie czekaj! Skontaktuj się z nami, by poznać pełną ofertę – chętnie odpowiemy na wszelkie pytania!

Skontaktuj się

Szukasz wsparcia dla swojej firmy albo masz pytania? Skontaktuj się z nami a pomożemy ci w rozwoju twojej firmy.

Aplikuj do oferty pracy

  Wyślij swoje CV

   Nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia funkcjonalności, wygody i prowadzenia statystyk. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności
   Akceptuję