Wieża Eiffla, wyjątkowa kuchnia, wino, urokliwe miasteczka – to nie wszystko, z czego słynie Francja. Transport z udziałem tego kraju odgrywa kluczową rolę w funkcjonowaniu wielu firm. Warto zaznaczyć, że jest to trzecia pod względem PKB gospodarka w Unii Europejskiej, a więc dla przedsiębiorstw prowadzących działalność z tym państwem bezpieczny, szybki i tani transport do Francji jest kluczem do sukcesu. Postaw na sprawdzoną pomoc i kompleksowe wsparcie w zakresie transportu oraz spedycji – skontaktuj się z Silvan Logistics!

transport Francja

Skontaktuj się

Szukasz wsparcia dla swojej firmy? Skontaktuj się z nami a pomożemy ci w rozwoju twojej firmy.
transport Francja - Polska

Transport Francja – Polska

Francja należy do grupy G8 zrzeszającej najbardziej uprzemysłowione kraje świata. Dodatkowo plasuje się w czołówce państw będących zarówno importerem, jak i eksporterem towarów przemysłowych oraz żywności. Francja jest także państwem rozwiniętym turystycznie. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem w branży logistycznej, stawiająca na ciągły rozwój, stale poszerzamy naszą ofertę. Znajdziesz w niej między innymi transport do Francji oraz transport z Francji do Polski

Kompleksowe usługi świadczymy od ponad 17 lat, nieustannie ulepszając ich jakość. Bardzo często kierujemy się do największych miast, takich jak: Paryż, Marsylia, Nicea czy Lyon, ale docieramy również do mniejszych miejscowości. Naszą ofertę polecamy zarówno dużym przedsiębiorstwom potrzebującym stałego wsparcia, jak i mniejszym firmom. Jeśli także interesują Cię usługi transportowe Francja, dołącz do grona zadowolonych klientów, którzy nieustannie korzystają z naszych usług w obu kierunkach. 

Francja – eksport i import

Francuska gospodarka oferuje ogromne możliwości eksportowe i importowe na cały świat. Na eksport nastawiony jest przede wszystkim sektor produkcyjny, który stanowi ponad 30 proc. sumy przychodów tamtejszego przemysłu. Oprócz tego, w dużych ilościach eksportowane są artykułu z branży spożywczej i rolnej, między innymi wędliny, sery oraz wina.

A jak wygląda wymiana handlowa na linii Polska – Francja? Oba kraje łączą intensywne relacje gospodarcze. Francja jest 4. największym partnerem handlowym Polski, z kolei Polska plasuje się na 10. pozycji wśród głównych odbiorców tamtejszych towarów.

Eksport Francja – co najczęściej wywozimy do Francji?

Eksport do Francji obejmuje najczęściej maszyny i urządzenia elektryczne, pojazdy, meble i akcesoria domowe, tworzywa sztuczne, artykuły tytoniowe, gumowe oraz z żelaza i stali, a także drewno, leki i mięso.

Import – jakie ładunki z Francji do Polski najczęściej przywozimy?

Transport z Francji to w głównej mierze pojazdy, maszyny, urządzenia elektryczne, farmaceutyki, urządzenia optyczne i medyczne, kosmetyki, chemia domowa oraz artykuły papiernicze.

Francja eksport

Francja transport drogowy 

Ze względu na położenie geograficzne obu krajów, wymiana handlowa z Francją odbywa się przede wszystkim drogą lądową. Zdecydowanie dominuje w tym przypadku transport drogowy, za pomocą którego realizowanych jest blisko 90 proc. dostaw. Jednak dostęp do morza umożliwia rozszerzenie tej usługi o transport morski, a dodatkowo o transport lotniczy.

Zaawansowana sieć dróg ekspresowych i autostrad, liczne kanały wodne oraz rozbudowany zasięg połączeń lotniczych – to wszystko pozwala na szybki transport towarów do Francji. Dzięki wiedzy zdobywanej przez lata jesteśmy w stanie zaproponować Ci najlepszą opcję dostaw, opracować optymalną trasę i zrealizować transport z Polski do Francji oraz z Francji do Polski bezpiecznie i terminowo.

Transport drogowy Francja 

Na naszą korzyść przemawia nowoczesna i rozbudowana flota pojazdów, realizująca najbardziej zaawansowane przedsięwzięcia logistyczne na terenie całego kraju i świata. Przykładamy szczególną uwagę do optymalnego planowania tras i nadzoru nad łańcuchem dostaw na każdym jego etapie. 

Transport chłodniczy Francja

Interesuje Cię transport żywności lub artykułów wrażliwych? Realizujemy transport w temperaturze kontrolowanej, spełniający specyficzne wymagania. Jako czołowi operatorzy logistyczni dysponujemy przystosowanymi pojazdami posiadającymi wszelkie dopuszczenia.

Transport drobnicowy Francja

W zakres naszych usług wchodzi transport całopojazdowy, a także transport drobnicowy do Francji. To propozycja dla firm, które dysponują mniejszą ilością towaru i chcą obniżyć koszty przewozu. Dysponujemy własnymi punktami przeładunkowymi, które pozwalają łączyć poszczególne ładunki w jednej transport. Zgromadzona wiedza i sprawna organizacja umożliwiają nam dostarczenie towaru na czas, mimo rozproszenia nadawców i odbiorców.

Spedycja Francja

Bezpieczny i terminowy transport to jedynie część tego, co mamy do zaoferowania Twojej firmie. Świadczymy kompleksowe usługi spedycyjne. Spedycja do Francji może obejmować załadunki, rozładunki, kompletację towarów czy magazynowanie. Służymy wsparciem na każdym etapie współpracy. Dla Twojego komfortu kontrolujemy przewóz kilometr po kilometrze, aby mieć pewność, że odbywa się on z zachowaniem najwyższych standardów.

Transport Francja – przepisy

Transport do Francji, jak i do innych krajów należących do Unii Europejskiej wymaga posiadania odpowiednich dokumentów administracyjnych uprawniających do przewozu towarów. Niezbędne są również dokumenty dotyczące kierowcy, środka transportu oraz ładunku. Korzystając z naszych usług, nie musisz jednak niczym się martwić. Zajmujemy się wszelkimi formalnościami związanymi z transportem, zarówno na terenie Unii Europejskiej, jak i poza nią. 

transport do Czech
spedycja międzynarodowa Francja

Transport Polska – Francja cena

Transport do Francji trudno jednoznacznie wycenić, ponieważ na całkowity koszt usługi składa się wiele indywidualnych czynników, takich jak:

 • wielkość przewożonego ładunku;
 • rodzaj towaru;
 • kierunek transportu;
 • czas realizacji;
 • usługi dodatkowe.

Decydując się na współpracę z Silvan Logistics otrzymasz ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb. Możesz do nas zadzwonić lub wypełnić formularz kontaktowy.

Spedycja międzynarodowa Francja 

Wieloletnie doświadczenie i ugruntowana pozycja na rynku przekładają się na najwyższą jakość świadczonych usług. Proponujemy indywidualne rozwiązania oraz kompleksowe podejście. Koniecznie sprawdź!

Francja transport  – zapraszamy do kontaktu, a przedstawimy Ci korzystną ofertę, nie tylko pod kątem finansowym. 

Skontaktuj się

Szukasz wsparcia dla swojej firmy? Skontaktuj się z nami a pomożemy ci w rozwoju twojej firmy.

Aplikuj do oferty pracy

  Wyślij swoje CV

   Nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia funkcjonalności, wygody i prowadzenia statystyk. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności
   Akceptuję