Jesteśmy jednym z najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w branży TSL (Transport – Spedycja – Logistyka) w Polsce. Istniejemy od 2005 roku, z powodzeniem zarządzając logistyką i łańcuchami dostaw. Zapewniamy najwyższe standardy i jakość usług na każdym etapie współpracy Realizujemy transport krajowy oraz transport międzynarodowy na terenie całej Europy w tym również transport Belgia – Polska. Zgromadzone doświadczenie umożliwia nam terminowe i szybkie dostawy. Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów!

transport Belgia

Skontaktuj się

Szukasz wsparcia dla swojej firmy? Skontaktuj się z nami a pomożemy ci w rozwoju twojej firmy.
Belgia transport

Belgia transport – czym się charakteryzuje

Szukasz profesjonalnych usług spedycyjnych? Interesuje Cię transport z Polski do Belgii lub transport z Belgii do Polski? W takim razie jesteś w dobrym miejscu! Realizujemy zlecenia zarówno dla dużych przedsiębiorstw, jak i mniejszych firm. Nasz zespół tworzą doświadczeni spedytorzy i kierowcy dokładający wszelkich starań, aby towary dotarły bezpiecznie i możliwie najszybciej do miejsca docelowego.

Transport w Belgii

Belgia to państwo federacyjne, położone w zachodniej Europie, w południowych Niderlandach. Jest członkiem Unii Europejskiej, ONZ oraz NATO. Transport w Belgii odbywa się po 145 850 km dróg (w tym 117 701 km o nawierzchni asfaltowej, z czego 1682 km stanowią całkowicie bezpłatne autostrady).

To jednak nie wszystko, ponieważ Belgia posiada znakomicie rozwiniętą sieć kolejową – co daje jej pierwsze miejsce w Europie pod względem gęstości linii kolejowych. Dodatkowo posiada 42 lotniska, z czego 2 porty odgrywają kluczową rolę w transporcie towarów. Szeroko wykorzystywany w przewozie ładunków jest także transport morski. Belgia ma aż 2043 km wodnych szlaków śródlądowych w tym 1532 km otwarte dla żeglugi.

Transport Belgia – dlaczego warto?

Transport do Belgii naprawdę się opłaca! Belgia to jedno z najlepiej rozwiniętych państw Europy. Podstawą gospodarki w Belgii jest przemysł hutniczy, spożywczy, chemiczny, włókienniczy, maszynowy, elektrochemiczny oraz rolnictwo – szczególnie uprawa zbóż i buraków cukrowych, a także hodowla bydła i trzody. Warto zaznaczyć, że Polska pozostaje ważnym partnerem gospodarczym Polski zarówno w obszarze wymiany handlowej, jak i współpracy inwestycyjnej.

Wymiana handlowa koncentruje się głównie na regionie Flandrii, Walonii oraz Stołecznego Regionu Brukseli. 

Transport z Belgii do Polski – co obejmuje?

Transport z Belgii obejmuje przede wszystkim wyroby przemysłu elektromaszynowego i chemicznego oraz artykuły rolno-spożywcze. W tym między innymi: mięso, polimery, ciągniki, wyroby ze stali nierdzewnej oraz leki.

Transport z Polski do Belgii – co obejmuje?

Transport do Belgii z Polski  również głównie wyroby przemysłu elektromaszynowego i chemicznego oraz artykuły rolno-spożywcze. W tym między innymi: samochody, akcesoria do samochodów, produkty kosmetyczne, wyroby tytoniowe, meble, baterie i silniki.

transport do Czech
Transport lądowy Silvan Logistics

Przewozy międzynarodowe Belgia

Belgia jest krajem tranzytowym, a więc bardzo często staje się pośrednim lub bezpośrednim kierunkiem transportowym. Od ponad 17 lat zajmujemy się transportem w relacjach Polsko – Belgia oraz Belgia – Polska. Jeżeli rozważasz wejście na tamtejszy rynek lub szukasz sprawdzonego przewoźnika – skontaktuj się z nami!  Dysponujemy rozbudowaną flotą pojazdów – wykorzystujemy zarówno mniejsze auta, jak i naczepy i zestawy. Ze względu na położenie Belgii, najczęściej realizujemy transport ciężarowy.

Nasza oferta obejmuje także transport chłodniczy. Specjalizujemy się w przewozie artykułów spożywczych i wrażliwych, wymagających temperatury kontrolowanej. Dodatkowo realizujemy:

Spedycja Belgia – kompleksowe usługi w jednym miejscu

Oferujemy kompleksowe usługi oraz indywidualne podejście do każdego klienta. W Silvan Logistics dobieramy odpowiedni środek transportu, skrupulatnie planujemy trasę, śledzimy przesyłkę na każdym etapie realizacji zlecenia i dbamy o wszelkie formalności oraz ubezpieczenie ładunku. Kompleksowe podejście to również przeładunek, kompletacja oraz dystrybucja towarów w naszych magazynach (także w temperaturach kontrolowanych).

Transport Belgia – sprawdź także inne nasze kierunki:

 • Transport Niemcy;
 • Transport Czechy;
 • Transport Szwecja; 
 • Transport Norwegia;
 • Transport Holandia.

Skontaktuj się

Szukasz wsparcia dla swojej firmy? Skontaktuj się z nami a pomożemy ci w rozwoju twojej firmy.

Aplikuj do oferty pracy

  Wyślij swoje CV

   Nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia funkcjonalności, wygody i prowadzenia statystyk. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności
   Akceptuję