Silvan Transport & Logistics, jak wiele innych firm z branży TSL doświadcza trudności wynikających z niepomyślnych i nieprzewidzianych zdarzeń, które znacząco wpłynęły na całą branżę. Te wydarzenia spowodowały negatywne konsekwencje zarówno dla łańcuchów dostaw, jak i dla sytuacji finansowej firmy. Podjęte wcześniej działania, które miały poprawić sytuację, nie przyniosły jednak oczekiwanych efektów, dlatego podjęliśmy decyzję o restrukturyzacji.

Restrukturyzacja przedsiębiorstwa Silvan Logistics

Skontaktuj się

Szukasz wsparcia dla swojej firmy albo masz pytania? Skontaktuj się z nami a pomożemy ci w rozwoju twojej firmy.
Co to jest restrukturyzacja?

Co to jest restrukturyzacja?

Restrukturyzacja to proces zmiany struktury i organizacji firmy lub instytucji w celu zwiększenia jej efektywności, rentowności lub lepszego dostosowania do zmieniającego się środowiska rynkowego. Może obejmować zmiany w zarządzaniu, strategii operacyjnej, strukturze kapitałowej, zasobach ludzkich oraz w innych kluczowych aspektach działalności.

Restrukturyzacja to nie upadłość

W obliczu wyzwań, przed którymi stanęła firma Silvan Transport & Logistics, ważne jest, aby zrozumieć różnicę między dwoma kluczowymi terminami: restrukturyzacją a upadłością. 

Restrukturyzacja to proces, który ma na celu przekształcenie struktury organizacyjnej i finansowej firmy, aby dostosować ją do zmieniających się warunków rynkowych lub uniknąć poważniejszych problemów finansowych. 

Z kolei upadłość to stan prawny ogłaszany przez sąd w sytuacji, gdy firma nie jest w stanie spłacić swoich długów. 

Restrukturyzacja Silvan Transport & Logistics nie oznacza upadłości, ale jest strategicznym krokiem mającym na celu wzmocnienie pozycji firmy na rynku i uniknięcie przyszłych problemów finansowych.

Co w praktyce oznacza restrukturyzacja?

Restrukturyzacja Silvan Transport & Logistics przynosi istotne zmiany w zakresie oferowanych usług. W ramach tej transformacji postanowiliśmy zrezygnować z usług dystrybucji oraz logistyki kontraktowej, które do tej pory były częścią naszego portfolio. Takie strategiczne odejście od pewnych segmentów rynku pozwoli nam skoncentrować się na naszej pierwotnej działalności – spedycji drogowej, morskiej i lotniczej.

Decyzja ta wynika z pragnienia wykorzystania wieloletniego doświadczenia, dogłębnej wiedzy oraz utrzymywania i pogłębiania długoletnich relacji z dotychczasowymi Klientami. Skupienie się na kluczowych kompetencjach pozwoli naszej firmie dostosować się do wymagań rynku i zwiększyć efektywność operacyjną. 

Jesteśmy gotowi rozszerzać nasze horyzonty, wchodząc na nowe rynki i aktywnie pozyskując nowych Klientów, aby nasza firma rosła i się rozwijała. Postępowanie restrukturyzacyjne jest więc świadomym krokiem w kierunku zwiększenia skuteczności działania Silvan Transport & Logistics na rynku TSL.

Firma w restrukturyzacji Silvan Logistics
Restrukturyzacja w firmie Silvan Logistics

Dlaczego Silvan Transport & Logistics jest w restrukturyzacji?

Restrukturyzacja jest podejmowana w celu koncentracji na najbardziej perspektywicznych obszarach działalności. Kluczowymi czynnikami decydującymi o restrukturyzacji była potrzeba rozliczenia zobowiązań oraz wyjście z obecnych kłopotów, aby umożliwić dalsze funkcjonowanie firmy. Proces ten ma na celu ustabilizowanie sytuacji przedsiębiorstwa oraz zapewni przetrwanie trudnych czasów, jak również pozwoli na zwiększenie rentowności w dalszej perspektywie.

Restrukturyzacja czyli dążenie do przyszłości

Silvan Transport & Logistics to rodzinna firma z niemal 20-letnią historią, której priorytetem zawsze była wysoka jakość usług świadczonych Klientom. Nasz obecny cel to nie tylko przywrócenie jej na ścieżkę wzrostu, ale także przekazanie stabilnej i rozwijającej się marki kolejnym pokoleniom. 

Wierzymy, że wyjdziemy z procesu restrukturyzacji jako zespół bardziej zgrany, zmotywowany i gotowy do osiągania nowych sukcesów. Jesteśmy ludźmi, którzy dzielą wspólny cel i pasję dlatego nasza determinacja i zaangażowanie to siła napędowa, która prowadzi nas do realizacji naszych planów. Przekształcamy wyzwania w szanse, a nasza przyszłość zapowiada się obiecująco. Chcemy, aby “nowy” Silvan Transport & Logistics stał się symbolem odporności, innowacyjności i nieustającego dążenia do doskonałości w świadczeniu usług logistycznych.

Restrukturyzacja firmy Silvan Logistics

Skontaktuj się

Szukasz wsparcia dla swojej firmy albo masz pytania? Skontaktuj się z nami a pomożemy ci w rozwoju twojej firmy.

Aplikuj do oferty pracy

    Wyślij swoje CV

      Nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia funkcjonalności, wygody i prowadzenia statystyk. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności
      Akceptuję