Magazyn jest miejscem przeznaczonym do przechowywania towarów i świadczenia usług magazynowych. Z magazynów korzystają między innymi producenci, eksporterzy, importerzy, firmy transportowe i hurtownicy. Przechowywanie produktów stanowi bowiem nieodłączny element łańcucha dostaw. W zależności od przeznaczenia wyodrębnia się różnego rodzaju obiekty składowania. Zobacz, czym są magazyny rozdzielcze i jakie jest ich zadanie.

Magazyny rozdzielcze

Magazyn rozdzielczy – jaka jest jego rola?

Magazyny rozdzielcze spełniają istotną funkcję w procesie magazynowania. Służą  do gromadzenia towarów od różnych producentów, które następnie są kompletowane dla handlu detalicznego. Co oznacza, że pracownicy magazynu rozdysponowują asortyment zgodnie z zapotrzebowaniem zgłaszanym przez odbiorców. Tego typu obiekty pomagają zachować ciągłość zaopatrzenia placówek handlowych.

Jak przebiega proces magazynowania?

Najczęściej wyróżnia się cztery etapy procesu magazynowania.

 1. Przyjęcie towaru oraz jego rozładunek. Pracownik zobowiązany jest do sprawdzenia jego dokumentów, stanu technicznego oraz odnotowania wszelkich usterek.
 2. Składowanie ładunków w odpowiednich warunkach (zachowanie bezpieczeństwa, kontrola terminu ważności). Jest to szczególnie istotne w przypadku towarów wrażliwych, niebezpiecznych oraz artykułów spożywczych.
 3. Kompletacja i przygotowanie do dalszej dystrybucji.
 4. Wydanie towaru do dalszego transportu, przy czym należy zwrócić szczególną uwagę na to czy towar jest kompletny, odpowiednio zabezpieczony i zgodny z zamówieniem.

Szukasz sprawdzonego wsparcia w logistyce kontraktowej i magazynowaniu? Powierz to zadanie specjalistom z wieloletnim doświadczeniem w branży. Dysponujemy różnymi typami magazynów wraz z kompleksową obsługą. Oferujemy między innymi: rozładunki, etykietowanie, kompletacje, co-packing czy cross-docking. Nasi specjaliści wybiorą optymalne rozwiązanie dla Twojego towaru i zadbają o to, aby na czas dotarł do miejsca docelowego.

Magazyn rozdzielczy

Aplikuj do oferty pracy

  Wyślij swoje CV

   Nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia funkcjonalności, wygody i prowadzenia statystyk. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności
   Akceptuję