Polska wymiana handlowa z Chinami z roku na rok ulega intensyfikacji. To dla naszego kraju drugi (pod względem wielkości) kierunek importu towarów. Tamtejszy rynek jest ogromny i niezwykle chłonny, a transport z Chin stał się nieodłącznym elementem codziennego handlu. Przekonało się o tym już wielu przedsiębiorców. Dołącz do ich grona! Postaw na zaufanego partnera biznesowego i profesjonalne wsparcie logistyczne. Chętnie podpowiemy, jak sprowadzić towar z Chin i zaproponujemy najkorzystniejsze rozwiązania. Wybierz doświadczenie i zwiększ swoją konkurencyjność na rynku z naszą pomocą!

import z Chin

Skontaktuj się

Szukasz wsparcia dla swojej firmy? Skontaktuj się z nami a pomożemy ci w rozwoju twojej firmy.
transport Chiny

Chiny transport – zalety

Chiny, a właściwie Chińska Republika Ludowa to państwo w Azji Wschodniej obejmujące historyczne Chiny, Tybet oraz inne ziemie w Azji Środkowej (zamieszkałe przez łącznie 56 grup etnicznych). Stanowi najludniejsze państwo świata o populacji przekraczającej 1,4 mld osób. Jest też trzecim państwem na świecie pod względem powierzchni; drugim – pod względem gospodarki i pierwszym – pod względem PKB realnego.

Znaczenie Chin w światowym handlu systematycznie rośnie – zarówno jeżeli chodzi o import z Chin, jak i eksport do Chin. W latach 1990 – 2020 udział tego państwa w światowym eksporcie wzrósł z 1,8 proc. do 14,7 proc. Z kolei w imporcie – z 1,5 proc. do 11,5 proc. w wyniku czego Chiny stały się drugim największym na świecie importerem towarów (po Stanach Zjednoczonych).

Chiny są dla Polski ważnym partnerem, a intensywność wymiany handlowej systematycznie rośnie w obu kierunkach. Warto zauważyć, że Polska odnotowuje rekordowe obroty w handlu z Państwem Środka. Regularnie rośnie export do Chin i co ciekawe, jednocześnie też import towarów z Chin. Współpracy tej nie zakłóciła nawet pandemia, choć nieco zakłóciła cykl dostaw.

Chiny eksport i import towarów – jakie są możliwości?

Zastanawiasz się, jak importować z Chin, a może chcesz przewieźć swój własny towar do Chin? Skorzystaj z naszych usług! Oferujemy dostawę oraz odbiór towarów ze wszystkich prowincji Chin wzdłuż trasy Nowego Jedwabnego Szlaku. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że transport do Chin lub z Chin może przybierać różne formy. Przesyłkę możemy sprowadzić droga morską, lądową, kolejową czy też lotniczą. Przy czym każda z tych metod różni się możliwościami i ma pewne ograniczenia. Ważne, abyś dokonał najdogodniejszego dla siebie wyboru. Jakie czynniki należy przy tym uwzględnić?

 • Czas przewozu;
 • koszty transportu z Chin;
 • bezpieczeństwo towaru.

Nie wiesz, która opcja będzie dla Ciebie najlepsza? Nasi specjaliści służą profesjonalnym doradztwem. Dobiorą rozwiązanie najkorzystniejsze pod kątem czasowym i finansowym, które będzie odpowiednie dla Twojego ładunku.

Chiny transport
transport morski Chiny

Transport morski Chiny

Transport morski jest jedną z popularniejszych metod przewozu towarów, szczególnie w handlu międzynarodowym. Jego zaletą są niskie ceny, możliwości przewozu dużych dostaw i wielkogabarytowych ładunków. Decydując się na transport morski z Chin możesz wybierać między dwoma rodzajami ładunku – transport drobnicowy lub pełnokontenerowy.

Szacuje się, że 80-90 proc. klientów decyduje się na transport morski Chiny – Polska. Największą zaletą tego rozwiązania jest niski koszt transportu z Chin. Dodatkowo umożliwia przewożenie dużej ilości ładunków o różnych rozmiarach i gabarytach (także tych uznawanych za niebezpieczne). Trzeba jednak pamiętać o wydłużonym czasie dostawy, który w tym przypadku trwa od 4 do 6 tygodni.

Transport kolejowy Chiny

Transport kolejowy z Chin, a także transport kolejowy do Chin jest szybszą metodą dostarczenia towaru niż transport morski, dlatego cieszy się coraz większą popularnością. Czas dostawy w tym przypadku wynosi od 10 do 20 dni i świetnie sprawdza się w przypadku opóźnień produkcji towarów. Dobrze zaplanowana i zorganizowana spedycja kolejowa z Chin pozwala zachować ciągłość dostaw do fabryk. Fracht kolejowy z Chin, którym dysponujemy, umożliwia przewóz ładunków FCL (pełno kontenerowych) oraz LCL (drobnicowych). 

Najbardziej uczęszczana trasa Nowego jedwabnego Szlaku wiedzie przez nasz kraj. W tym przypadku mamy do czynienia z transportem intermodalnym – towary docierające do terminala zostają przez nas odebrane i dostarczone do magazynu odbiorcy samochodem.

Jaki jest koszt transportu kolejowego z Chin?

Warto zaznaczyć, że ceny transportu kolejowego są stabilne i rzadko ulegają zmianom. To stosunkowo niedroga forma przewozu ładunków. Koszt transportu kolejowego z Chin zależy przede wszystkim od rodzaju i ilości towaru, częstotliwości usługi oraz długości trasy. 

Transport lotniczy Chiny – Polska

Transport lotniczy z Chin i do Chin nie jest bardzo powszechny ze względu na dość wysoką cenę. Opłaca się w przypadku przewozu towarów wartościowych oraz produktów z niską datą przydatności. Z drugiej strony spedycja lotnicza uznawana jest za najbezpieczniejsze rozwiązanie, ponieważ odbywa się z zachowaniem wszelkich norm dotyczących bezpieczeństwa ładunku, a dodatkowo jest szybka. Transport lotniczy z Chin trwa od 4 do 7 dni.

Transport drogowy z Chin / Transport drogowy do Chin

Transport drogowy Polska – Chiny oraz transport drogowy Chiny – Polska jest najrzadziej wybieraną metodą, a wręcz niszową. Opiera się przede wszystkim na transporcie całopojazdowym. Cenowo wypada lepiej niż transport lotniczy i kolejowy, jednak jest droższy niż transport morski. Czas przesyłki wynosi od 10 do 16 dni. Dużą zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim możliwość dostaw door-to-door, czyli bezpośrednio do odbiorcy. 

Podkreślmy również, że transport drogowy stanowi uzupełnienie każdego innego transportu z Chin. Ładunki odbieramy z portów morskich, lotniczych oraz terminali kolejowych i dostarczamy w wyznaczone miejsce.

transport-lotniczy-chiny
kontenery z Chin

Kontenery z Chin

Transport ładunków do Chin oraz sprowadzanie towarów z Chin  odbywa się w specjalnych kontenerach, które można podzielić na trzy rodzaje:

 • kontenery 20’ (20 stóp ogólnego przeznaczenia) – wykorzystywane do transportu minerałów metali, maszyn;
 • kontenery 40’ (40 stóp ogólnego przeznaczenia) – wykorzystywane do transportu towarów objętościowych np. meble czy zabawki;
 • kontenery 40’HC (40 stóp; kontener podwyższony) – wykorzystywane do transportu towarów objętościowych np. meble czy zabawki;

Oferujemy  przewóz ładunków FCL (pełno kontenerowych) oraz LCL (drobnicowych):

 • W jaki sposób przewożona jest drobnica z Chin? Transport drobnicowy zakłada dostarczenie ładunków wielu klientów w jednym kontenerze. To wygodne rozwiązanie w przypadku niewielkich ilości towarów, ponieważ nie wymaga zapełnienia całej powierzchni kontenera, a zakłada współdzielenie go z innymi.
 • Transport pełnokontenerowy – jak wygląda transport kontenerów z Chin? To rozwiązanie świetnie sprawdzi się, jeśli planujesz sprowadzić większą ilość towaru. Taka opcja w ostatecznym rachunku wychodzi zdecydowanie bardziej opłacalnie, szczególnie dla większych firm.

Koszt transportu kontenera z Chin zależy więc od jego rodzaju oraz stopnia wypełnienia. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do kontaktu!

Import Chiny – co importować z Chin?

Co najczęściej obejmuje import towarów z Chin?

 • Urządzenie elektryczne, elektroniczne i elektromechaniczne;
 • zabawki, gry i sprzęt sportowy;
 • odzież;
 • maszyny;
 • oświetlenie i meble;
 • plastik;
 • obuwie i akcesoria obuwnicze;
 • aparaturę techniczną, medyczną i optyczną;
 • pojazdy.

Eksport Chiny – co eksportować do Chin?

Jeśli chodzi o eksport do Chin,to największe znaczenie w tym sektorze mają maszyny, urządzenia oraz sprzęt elektryczny. Kolejną grupę produktową stanowią metale nieszlachetnie i wyroby z nich. Najmniejszą grupą eksportowanych towarów są tworzywa sztuczne, drewno wyroby z niego, zwierzęta oraz produkty pochodzenia zwierzęcego czy produkty przemysłu chemicznego.

import Chiny

Profesjonalny transport Chiny – Polska / Polska – Chiny oraz spedycja Chiny

Organizacja transportu z Chin oraz do Chin wiąże się z koniecznością znajomości wielu procedur i przygotowania odpowiedniej dokumentacji. Jak zorganizować go w sposób bezpieczny i odpowiedzialny? Powierz to zadanie specjalistom z wieloletnim doświadczeniem w branży TSL w Polsce. Od ponad 18 lat zajmujemy się zarządzaniem logistyką i łańcuchami dostaw zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Organizujemy kompleksową obsługę celną na granicy z Polską. Załatwiamy wszelkie formalności i planujemy optymalne trasy przewozu ładunków, oferując atrakcyjne stawki. Silvan Sea & Air to nieoceniona pomoc w imporcie z Chin! Jesteś zainteresowany współpracą? Skontaktuj się z nami, by poznać szczegóły.

Skontaktuj się

Szukasz wsparcia dla swojej firmy? Skontaktuj się z nami a pomożemy ci w rozwoju twojej firmy.

Aplikuj do oferty pracy

  Wyślij swoje CV

   Nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia funkcjonalności, wygody i prowadzenia statystyk. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności
   Akceptuję